9 czerwca 2014

Twoja diagnoza kosmetyczna

http://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra

Twój pierwszy raz w nowym salonie kosmetycznym

Przed wybraniem się na pierwszą wizytę do gabinetu urody zadzwoń i umów się na nią z wyprzedzeniem. W dniu, w którym się do niego wybierzesz zarezerwuj sobie trochę więcej czasu niż gdybyś była w nim już któryś raz z kolei. Podczas pierwszej wizyty kosmetyczka zapozna Cię z salonem. Pokaże gdzie możesz odłożyć swoje rzeczy osobiste, gdzie jest toaleta, przebieralnia i jak wygląda pokój zabiegowy. Przeprowadzi też Tobie diagnozę kosmetyczną...

Co to takiego?

Diagnoza kosmetyczna to sprawdzenie czy defekty skórne mieszczą się w granicach normy, czy trzeba zgłosić się z nimi do lekarza dermatologa. Diagnozę kosmetyczną nazywamy inaczej rozpoznaniem rodzaju skóry. Jest ona pierwszym punktem, który wykonuje się przed każdym zabiegiem kosmetycznym.

Na czym polega?

Diagnoza kosmetyczna to w pierwszym etapie wywiad z Tobą lub wypełnienie przez Ciebie pisemnej ankiety (badanie podmiotowe). Taki wywiad może być luźną rozmową z Tobą, w trakcie której kosmetyczka bada Twoją skórę (wywiad nieskategoryzowany) lub dotyczyć konkretnych danych, by wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu (wywiad skategoryzowany). Drugiem etapem diagnozy (niekiedy jest on już zawarty w pierwszym etapie, podczas wywiadu nieskategoryzowanego) jest badanie Twojej skóry (badanie przedmiotowe). Wszystko to po to by pozyskać dane. Po badaniu kosmetyczka analizuje zgromadzone informacje i formułuje diagnozę – określa rodzaj Twojej skóry, odnotowując to na Twojej karcie klientki. Tak powstaje Twoja diagnoza kosmetyczna.

1 komentarz :

Nie zatwierdzam komentarzy, które mają na celu promocję Waszych rozdań, konkursów czy stron WWW!

Dziękuję za Twój komentarz.